Szkoła Prawo jazdy Poznań

Część praktyczna to 15 spotkań po 2 godziny.

Pierwsze spotkanie odbywa się w miejscu wyłączonym z ruchu, a więc bez stresu i zamieszania. Rozpoczynamy od przypomnienia sobie urządzeń samochodowych, niezbędnych do prowadzenia auta. Kontrola i obsługa samochodu, wiedza ta jest potrzebna zarówno na egzaminie jak i później jak będziecie poruszać się własnym samochodem.

Największym wyzwaniem jest nauka ruszania samochodem z miejsca. Kolejne godziny nauki to poruszanie się po terenach o małym natężeniu ruchu. Ostatnie 20 godziny to jazdy tak zwanymi trasami egzaminacyjnymi. Takie przygotowanie zapewnia, że na egzaminie państwowym będziecie znać każde skrzyżowanie, przez które przyjdzie wam przejechać.

W czasie szkolenia praktycznego kilka godzin poświęconych jest na manewry na placu.

Dydaktyka

Szkolenia teoretyczne odbywają się w szkole podstawowej nr 64 na oś. Orła Białego 120. Sala nr. 6 w każdy wtorek w godzinach od 17 - 19. Łącznie jest 15 spotkań po 2 godziny.

Nauka teorii odbywa się w małych grupach. Jako pomoce naukowe, służą materiały dydaktyczne grupy IMAGE, które w dobry sposób przygotowują do praktycznej jazdy samochodem. Testy zawarte w materiałach, gwarantują pełną zgodność z pytaniami na egzaminie państwowym.

Zestaw dydaktyczny zawiera:
- podręcznik kierowcy
- zestaw testów
- płyta CD z wersją elektroniczną testów ( strona z testami )

Nauka rozpoczyna się od zapoznania, ze znakami i przepisami ruchu drogowego. Instruktor omawia wszystkie niezbędne wiadomości i odpowiada na pytania kursantów.

Prezentowane są filmy z zakresu pierwszej pomocy, i techniki prowadzenia samochodu. Każdy aspekt prowadzenia samochodu jest dokładnie omówiony, tak by przy pierwszym spotkaniu praktycznym, zminimalizować problemy i stres. Kursanci po kilku spotkaniach teoretycznych, zaczynają rozwiązywać testy, z których jasno wynika w jakim stopniu zgłębili oni tajniki ruchu drogowego.

Plac

Poniżej przedstawione są manewry jakie należy wykonać na placu lub w ruchu miejskim. Wszystkie manewry są ćwiczone z kursantem na placu manewrowym. Plac manewrowy mieści się w Poznaniu ul Warmińska 1 (przy stadionie Olimpi) Manewry na placu. Manewry w ruchu miejskim.

Testy prawojazdy 2017

Poznań kurs prawojazdy

Prawo jazdy online